Bağlılık

GEZE, Leonberg gönüllü itfaiyesini destekler

Leonberg gönüllü itfaiyesi, Leonberg topluluğunun önemli bir parçasıdır. 300’ün üzerinde aktif gönüllü üye, acil bir durumda olabildiğince hızlı bir şekilde yardım sağlanması için gece gündüz çalışmaktadır. GEZE GmbH, düzenli bağış yaparak bu bağlılığından ötürü gönüllü itfaiye ekibine teşekkür eder.

Leonberg’in güvenliği için bağış yapar

Yeni özel yangın söndürücü sökülebilir üstyapısı 3 Ağustos 2016’da GEZE’nin Leonberg tesisinde sunulmuştur.

3 Ağustos 2016’daki yeni özel yangın söndürücü sökülebilir üstyapısı sunumu

Herkes 112’yi biliyor değil mi? Yangın veya başka bir acil durum olduğunda bu acil çağrı numarasını aradığımızda hepimiz hemen itfaiyenin gelmesini bekleriz. Bunun olabilmesi için, Almanya'nın tamamında çalışan bir milyondan fazla itfaiyeci bulunmaktadır. 

Almanya'da ilk profesyonel ve gönüllü itfaiyeler 19. yüzyılın ortalarında oluşturulmuştur. Günümüzde, gönüllü itfaiyeler hâlâ sistemimizin ayrılmaz bir parçasıdır ve Almanya genelinde Leonberg de dahil birçok topluluğun güvenliğini sağlamaktadırlar.

Sorunsuz operasyonlar için kusursuz ekipman

GEZE, düzenli bağış yaparak Leonberg gönüllü itfaiyesini desteklemektedir. Bu destek, gönüllü itfaiyenin ihtiyaç duyduğu ekipmanı almasını sağlamaktadır. Örneğin, 10.000 Euro değerinde bir bağış yeni bir itfaiye arabasının Chiemsee atık su pompası ile donatılmasını, bu da suyun, özellikle su baskını ihbarlarında ve su basmış bodrum katlarında verimli bir şekilde çekilmesini sağlamıştır.

GEZE 2016’da Leonberg gönüllü itfaiyesine özel bir yeni yangın söndürücü sökülebilir üstyapısı bağışında bulundu. Leonberg gönüllü itfaiye şefi Wolfgang Zimmermann şunları aktarıyor: “Acil bir durumda her şeyin sorunsuz çalışması için modern, güvenilir bir ekipman gereklidir. Yeni sökülebilir üstyapı sayesinde özel yangın söndürme maddelerini yüklerken en az yarım saat tasarruf sağlıyoruz ve bu da yangının verdiği zararın boyutunu önemli ölçüde düşürüyor. GEZE’den bu yardımı aldığımız için kesinlikle çok memnunuz.”

GEZE, 2015’te de Leonberg tesisini büyük bir yangınla mücadele operasyonu tatbikatı için kullanıma sundu. İtfaiye ekibi, yeni üretim holünde yanan bir kamyon üzerinde becerilerini test etti.

GEZE itfaiye ile ortaklık yapmaktadır

GEZE GmbH, 50 yıldan uzun bir süredir Leonberg’de bulunmaktadır. 1863’te kurulan şirketin ilk yıllarında profesyonel bir itfaiye alanı koruyordu ancak şimdi bu sorumluluk Leonberg gönüllü itfaiyesine aittir.

Leonberg gönüllü itfaiye ekibine özverili çalışmaları için çok minnettarız.

Marc Alber, GEZE Teknoloji Genel Müdürü

GEZE için gönüllü itfaiyeyi desteklemek yalnızca finansal olarak bir anlam ifade etmez. Örneğin, GEZE yerel itfaiye için gönüllü olarak çalışanlarının şirketin çalışma saatlerinde itfaiye çağrılarına katılmasına da izin verir. Gönüllü itfaiye şirketlerden gelen bu tür desteklere güvenir, çünkü gündüz müdahale edebilmesinin tek yolu budur. Bu bağlılık karşılığında GEZE’ye Leonberg itfaiyesi tarafından resmi bir “İtfaiye ortağı” unvanı verilmiştir.