Örnek çalışmalar

BMW Münih bayisindeki geniş açılım menzillerine sahip cam bina cepheleri

Bütün bir konsept olarak "büyüleyici araba" Uzun süredir araba galerilerinin markaya ait prestiji yansıtması beklenmektedir. Bu kesinlikle, GEZE'nin geniş otomatik kapılarını içeren etkileyici cam bina cepheleri ile Münih'teki modern hale getirilmiş BMW bayisinde başarıya ulaşmıştır.

BMW marka mimarisine uygun olarak fonksiyon ve tasarım

Neredeyse her otomobil üreticisi, galerilerinin ve satış alanlarının görünümü için katı yönetmelikler uygulamaktadır. Münih mimarları Koch + Partner Architekten und Stadtplaner, bu yüksek gereksinimleri göz önünde bulundurarak, Münih'te bulunan Frankfurt çevre yolundaki BMW binasını modernize etti ve genişletti. 1980'lere ait bina kompleksinin yapısı ve tasarımı, "BMW marka mimarisi" yönetmeliklerine uygun olarak bir BMW bayisinin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanmıştır.

İnce tip ve etkili: GEZE'nin otomatik kapıları

Tamamen yenilenmiş BMW bayisi artık bir macera hissi, geniş bir altyapı ve neredeyse 30.000 m²'lik toplam yüzey alanı ile gelecek büyümeye yönelik olarak bol miktarda alan vaat etmektedir. Şeffaf giriş alanlarına sahip büyük standart cam bina cepheleri, açık galeri alanı için mükemmel ışık oranları sunmaktadır. Şeffaf mimari görsel olarak alan açar ve genişletir, davetkar bir atmosfer yaratmakta ve basit bir bayiyi bir macera dünyasına dönüştürmektedir. Bu BMW projesinde GEZE'nin karşılaştığı zorluklardan biri de cam bina cephesindeki devamlı ve geniş olarak açılan otomatik kapının montajı ve tasarımı olmuştur. Kapı, arabaların mümkün olduğunca çabuk şekilde girip çıkmasını sağlamalı ve modern bina estetiğine mükemmel bir şekilde uymalıdır.

Maksimum açılım menzili sağlayan bir teleskopik kapı

BMW Münih bayisinin cam bina cephesindeki GEZE teleskopik kapı. Fotoğraf: GEZE GmbH

GEZE teleskopik kapı, maksimum açılım menzili sağlamaktadır ve cam bina cephesine estetik bir şekilde oturmaktadır. © GEZE GmbH

Normal şartlar altında, otomatik kapıların boyutu ve açılım menzilleri, kanatların ağırlığı ve kullanılan alüminyum bölümlerin uzunluğu ile sınırlandırılır.

BMW bayisinin cam bina cephesine yönelik özel olarak oluşturulan çözüm ile birlikte GEZE, uluslararası bir otomatik kapı uzmanı olarak tüm yeteneklerini kanıtlama şansına sahipti: 7 cm boyutunda şık tasarımı ve 380 cm'lik açılım menziliyle verimli tahrik teknolojisine sahip otomatik teleskopik kapı sistemi, fonksiyonellik ve tasarıma yönelik mükemmel bir kombinasyondur ve bina mimarisine estetik şekilde mükemmel olarak oturmaktadır.

Senkronizasyon fonksiyonel kapı kolaylığı sağlamaktadır

Senkronizasyonun prensibi akıllı ve basittir: çift kanatlı bir sürme kapı sisteminin istenen açılım menzili için yeterli olmaması ve kapı kanatları için yeterli "park alanı" bulunmaması halinde iki teleskopik kapı sistemi tam olarak birbiriyle senkronize olmaktadır. Bu, 600 cm'ye varan açılım menzillerinin elde edilmesini sağlamaktadır. Münih'teki BMW bayi binası için GEZE'nin çözümü, her biri dört kapı kanadına sahip iki teleskopik kapıdan oluşan, ayrı otomatik sürme kapı sistemlerinin bina cephesi girişinin her iki tarafına monte edilmesi olmuştur. Kapalı olduğunda her iki kapı sistemi ortada buluşarak, görsel açıdan tek bir kapı sistemini oluşturmaktadır. Kapı açık olduğunda, teleskopik kanatlar şık bir biçimde çeşitlilik gösterip alan yaratır ve girişin kenarlarında dikkat çekmeden park pozisyonuna geçmektedir. Devamlı kapı görünümü bütün sürme kapı sisteminin tahrik teknolojisi boyunca uzanan bir kapak ile vurgulanmaktadır.

Akıllı sürme kapı sistemleri: GEZE Slimdrive tahrik ünitesi

Hassaslık, güvenilirlik ve en önemlisi bütün dünya üzerinde seçkin arabalardan beklenen şıklık, arabaların görücüye çıktığı galerideki kapı teknolojisi ile yansıtılmalıdır. Kapı motorlarının ağ bağlantısının yapılması, BMW bayisinin cam bina cephesinde bulunan her iki sürme kapı sisteminin mükemmel şekilde senkronize olarak açılması ve kapanmasını sağlamaktadır. Yalnızca 7 cm yüksekliğindeki dikkat çekmeyen Slimdrive tahrik teknolojisi, her bir kenarda bulunan dört adet ince kasalı teleskop açılımlı kanadı güvenilir, hassas ve neredeyse tamamen sessiz şekilde hareket ettirmektedir. Daha fazla oranda kolaylık için, kapı kanatları, bir kızılötesi sensör aracılığıyla veya bir büyük buton ile tamamen temassız olan örn. telsiz uzaktan kumanda gibi tüm konvansiyonel kumanda üniteleri ile işletilebilmektedir.

BMW Münih şubesindeki GEZE ürünleri

  • GEZE Slimdrive tahrik ünitesi
  • teleskopik kapılar