GEZE'yle Rheinhausen ilkokulunda erişim yönetimi ve hijyenik güvenlik

Okullarda güvenliğin ve hijyenin önemi giderek artıyor. Rheinhausen ilkokulundaki yeni binada GEZE otomatik kapı sistemleri güvenli, elverişli, hijyenik ve temassız erişim sağlıyor. GEZE INAC erişim yönetim çözümü, okul binasına sadece yetkili kişilerin serbestçe erişime sahip olmalarını temin ederek okulun emniyet konseptinin önemli bir parçası oluyor.

GEZE INAC erişim kontrol sistemi nasıl çalışır?

Acil çıkış ve kurtarma yolları için sürme kapı sistemi GEZE Slimdrive artı Siedle tarafından tasarlanan RFID okuyuculu erişim kontrol sistemi GEZE INAC ile donatılmış Rheinhausen ilkokuluna giriş.

Okulda ekip çalışması: GEZE Slimdrive otomatik sürme kapı sistemi, binaya hijyenik, temassız erişim sunarken GEZE INAC erişim kontrol sistemi emniyet sağlar. © Oliver Kern Fotografie / GEZE GmbH

GEZE INAC sistemi, görece az yatırım karşılığında planlamacılara ve mülk yöneticilerine elverişli erişim yönetimi sağlar.

  • Tarayıcı tabanlı yazılım çözümü, GEZE Cockpit'e kolayca entegre edilebilir ve teknik, dijital ve yasal güçlüklere esnek şekilde uyarlanabilir; bu özelliğiyle bina otomasyon sistemlerinin ideal bir tamamlayıcısı olur.
  • Herhangi bir bilgisayarda veya ağa bağlı mobil aygıtta görüntülenebilecek modern, anlaşılması ve kullanılması kolay kullanıcı arayüzü, erişim ayrıcalıklarının atanmasını hızlandırıp kolaylaştırır.
  • GEZE GCVR 800 okuyucu ile birlikte GEZE INAC sistemi, sadece tek transponderle veya bir PIN koduyla birlikte çalıştırılabilecek, kullanımı kolay RFID bazlı bir modül sunar.
  • Erişim yönetim sistemi sadece birkaç kapıyı kapsayacaksa GEZE GCER 300, maliyeti de dahil olmak üzere küçük ölçekli uygulamalar için mükemmel bağımsız çözümdür.

GEZE INAC erişim kontrol sistemini seçmek zaman ve para tasarrufu sağlar

MIFARE RFID kartları, Rheinhausen ilkokuluna girişte GEZE INAC okuyucuya doğru tutulur

Elverişli erişim kontrolü: kullanıcıların MIFARE RFID kartlarını GEZE INAC okuyucuya doğru tutmaları yeterlidir. © Oliver Kern Fotografie / GEZE GmbH

Yeni okul binasının inşasından önce de Rheinhausen Belediyesi, belediye binasını, konser salonunu ve tören salonunu içeren toplum merkezi ile kütüphane, gündüz bakım merkezi, yatakta tedavi ve kafenin yer aldığı çok nesilli ev gibi mevcut binalarda erişim kontrol sistemine sahipti. Bu, planlamacılar ve bina işletmecileri için pek çok soru ortaya attı. Mevcut binalarda ve yeni binalarda iki farklı sistem kullanılmalı mı? Evetse nasıl? Yoksa tüm binalarda aynı sistemin kullanılmasına imkan sağlamak üzere eski sistem tamamen değiştirilmeli mi? İki seçenek de önemli oranda zaman ve finansal kaynak yatırımı gerektirdiği için ikisi de tatmin edici değildi.

Bununla beraber, GEZE düşük maliyetli, geleceği güvenceli bir çözüm sundu. Modern hibrit teknoloji kullanılarak yeni GEZE INAC sistemi mevcut sistemle birleştirildi. Bu yüzden, eski erişim kontrol sistemini değiştirmek gerekli değildi, bu zaman alıcı ve masraflı olurdu. Bir diğer avantaj, düzenli yazılım güncellemelerinin, GEZE INAC'ın güncel kalmasına yardım ederek onu uzun vadede zaman ve para tasarrufu sağlayacak uzun ömürlü bir çözüm yapmasıdır.

Elverişli kartlar kilitsiz erişime izin verir

Rheinhausen ilkokulunun dış duvarına takılmış GEZE INAC erişim kontrol sistemi için GCVR 800 UP okuyucu.

GEZE INAC erişim kontrol sistemi için GCVR 800 UP okuyucu, bina cephesinin tasarımıyla göze çarpmayan biçimde uyum gösterir. © Oliver Kern Fotografie / GEZE GmbH

Erişim kontrol sisteminin herkes için kullanması kolay ve elverişli olmasını sağlamak, bina işletmecileri için bir öncelikti. Amaç, tek bir kimlik kartının, hem mevcut hem de yeni sistemler için yetki kanıtına hizmet etmesini imkan vermekti. GEZE, hibrit teknolojiyi kullanarak bu güçlüğün üstesinden başarıyla geldi. Her kart iki tür çip teknolojisi içermektedir. Kartlar her iki sistemle de çalıştıklarından bina kullanıcıları tüm binalar için tek bir erişim kartına ihtiyaç duyarlar. Bu kullanıcı dostu çözüm, diğer tüm binalardaki mevcut sistemde değişiklikler yapma gereği duyulmadan yeni GEZE INAC sisteminin yeni binaya kurulmasını mümkün kıldı. Bu özellik, kullanım kolaylığından ödün vermeden zaman ve para tasarrufu sağlar.

Erişim kontrol sistemini kurup ayarlamak kolaydır

GEZE INAC erişim kontrol sistemi, başta binanın kullanıcılarına olmak üzere, olağanüstü elverişlilik sunar. Montajcılar ve bina işletmecileri ayrıca bu iyi düşünülmüş GEZE çözümünden faydalanırlar.

GEZE Güvenlik Teknolojisi Kilit Müşteri Yöneticisi Christoph Keller şunları kaydetti: "Akıllı Bina Projeleri bölümümüz, GEZE INAC sistemini müşterinin teknik şartnamelerine göre önceden yapılandırıp programlayarak bütün kimlik kartlarını dağıttı. Bu, müşterimizin sağlanan belgeleri kullanarak erişim kontrol sistemini çabucak devreye sokabildiğini ifade etmektedir. Anlaması kolay sistem sayesinde küçük ayarlamalar yapmak kolaydı ve montajcılar tarafından yerinde yapıldı".

Montajcılar ve bina işletmecileri için faydaları belirgin: önceden yapılandırılmış bir INAC erişim kontrol sistemini kurup devreye almak, müşteriye inşaat yerinde zamandan büyük tasarruf sağlarken işlevsel güvenliği artırır.

GVKY'e (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) uygun veri güvenliği

Bina işletmecileri için önemli bir özellik, GEZE INAC erişim kontrol sisteminin AB Genel Veri Koruma Yönetmeliğine (GVKY) uygun çalışmasıdır. Ayrıca sistem tekil şirketlerin ve kurumların veri koruma yönetmeliklerine de kolayca uyarlanabilir. Ne de olsa, veri güvenliği tüm sektörlerde can alıcı öneme sahiptir. Binaya erişim noktalarında kullanıcıların kimliklerinin temassız şekilde saptanmasını sağlayan MIFARE DESFire EV2 RFID kartları şifreli iletim sayesinde ilave veri güvenliği sunar.

Eğitim kurumlarına yönelik endüstri çözümlerimizi keşfedin

Müşterilerimizin özel gereksinimlerine titizlikle uyarlanmış çözümler sunmak istiyoruz. Bu nedenle, Slimdrive otomatik sürme kapı sistemimiz ve GEZE INAC erişim kontrol sistemimizle kullanıcı dostu, düşük maliyetli çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz.

Christoph Keller, GEZE Güvenlik Teknolojisi Kilit Müşteri Yöneticisi

Müşteriye özgü güvenlik konseptleri için GEZE çözümleri

Acil çıkış ve kurtarma yolları için sürme kapı sistemi GEZE Slimdrive artı GEZE INAC erişim kontrol sistemi ile donatılmış Rheinhausen ilkokuluna girişin iç görünüşü.

Güvenli ve hijyenik bir çözüm: acil çıkış ve kurtarma yolları için GEZE Slimdrive sürme kapı sistemi otomatik olarak açılıp kapanarak fiziksel temastan kaçınır. © Oliver Kern Fotografie / GEZE GmbH

İnsanların sadece kapıları açmaları gerektiği zaman kapıların açılmalarını sağlayın. Erişim kontrolleri, istenmeyen konukların girişini güvenilir şekilde önleyip yetkili kişilerin girişine izin verir. GEZE, bireysel gereksinimleriniz için doğru kontrol sistemlerine sahiptir.

Bina güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin

Erişim kontrolü ürün broşürünü indirin (PDF | 915 KB)

Elverişli, güvenli ve hijyenik: GEZE sürme kapı sistemli yeni okul girişi

Öğrenciler, öğretim kadrosu ve ziyaretçiler, okullarda giriş kapılarından kolayca geçebilmeli, acil durumda hızlıca ve güvenli şekilde çıkabilmelidirler.

Rheinhausen ilkokulunun yeni binasının girişi için başlangıçtaki plan döner bir kapı kurmaktı. GEZE tasarım danışmanlarımız, müşterinin, acil çıkış ve kurtarma yolları için GEZE Slimdrive SL NT-FR sürme kapı sistemi ile donatılmış otomatik bir sürme kapıyı seçmesini önerdi.

Kullanıcılar, otomatik olarak yana açılan kapı kanadı sayesinde her iki yönde elverişli bir geçişin keyfini sürebilirler. Bu, okul binasına girişlerde ve çıkışlarda öğrencilerin, iki tarafa serbestçe açılır kapanır kapıyla uğraşmak zorunda kalmamalarını temin eder. Seçilen otomatik kapının bir diğer önemli avantajı, tamamen otomatik olarak, böylece herhangi bir fiziksel temas olmadan açılıp kapanması, bakteri ve virüslerin bulaşmalarının bir yolunu önlemesidir. Bu elverişli, güvenli ve hijyenik GEZE çözümü, planlamacıları ve müşteriyi aynı ölçüde etkilemiştir.

Giriş alanları için diğer GEZE çözümlerini keşfedin (PDF | 396 KB)

GEZE'nin erişim kontrol sistemlerini ve çeşitli uygulamalarını diğer yapı projelerimizin bazılarından biliyorduk. Bu anlamda, diğer binalarda mevcut sistemleri kullanmaya devam edip yeni okul binasını genel güvenlik sistemine entegre etmek üzere hibrit teknoloji kullanmamıza yönelik GEZE'nin proje müdürünün önerisinden memnun kaldık. Uzmandan aldığımız ileriye yönelik öneriden etkilendik. Şu anda okullarda güvenlik ve hijyen artan şekilde önemli bir rol oynadığından otomatik bir sürme kapı takma kararımız çok geçmeden yarar sağladı.

Dr Jürgen Louis, Belediye Başkanı

Rheinhausen ilkokulunda GEZE ürünleri

  • DC800-DR Kapı Kontrolörleri, GCVR 800 UP okuyucular, MIFARE RFID kartlar ve güç kaynağı ünitesi içeren GEZE INAC erişim kontrol sistemi artı GEZE Cockpit için GEZE INAC yazılım uygulaması
  • Acil çıkış ve kurtarma yolları için Slimdrive SL NT-FR otomatik düz çizgisel sürme kapı sistemi
  • Yangın ve duman geçirmez kapılar için elektrikli sabitleme sistemli ve entegre duman dedektör bağlantı merkezli TS 5000 R üstten montajlı kapı hidroliği