Örnek çalışmalar

GEZE, gösterişli i360 seyir kulesine giden kapıları açar

Güney İngiliz sahilini 138 metre yükseklikten keşfedin: British Airways i360 seyir platformu Birleşik Krallıktaki en yüksek seyir kulesi ve sahil şehri Brighton'ın yeni sembol yapısı olma özelliğini taşımaktadır. GEZE Birleşik Krallık yapımı şaheser sürme kapı sistemleri, "dikey iskeleye" gelen milyonlarca ziyaretçiye eşlik etmektedir.

Brighton'ın en yeni cazibe merkezi için ölçüye göre sürme kapı sistemleri

173 m dev yüksekliğe sahip şık metal yapısıyla British Airways i360, Güney İngiliz kıyısında bulunan popüler deniz beldesi Brighton'da en gelişmiş mimari ve denizcilik geleneğini benzersiz şekilde bir araya getirmektedir. 138 m yükseklikte, sahil ve deniz boyunca 360 derecelik nefes kesen bir panoramik manzaraya açılan, şık kuleye ait camlı manzara minberi bulunmaktadır. Muhteşem proje, daha önce efsanevi büyük dönme dolap London Eye'ı tasarlayan mimar ikilisi Marks Barfield Architects tarafından planlanmıştır. GEZE, en yüksek yoğunlukta olduğunda dahi seyir kulesine kolay ve engelsiz erişim sunan özel sürme kapı sistemleriyle Brighton'ın en yeni cazibe merkezine gelen ziyaretçilere kapıları açmaktadır.

Görsel olarak mükemmel: Slimdrive sürme kapı sistemlerine sahip cam bina cephesi

Seyir kulesinin altında, bir toplantı odası, bir mağaza ve bir restorana ev sahipliği yapan erişilebilir tavana sahip sürdürülebilir bir bina olan Sahil Binası bulunmaktadır. Gelen ziyaretçiler için kusursuzca ve neredeyse tamamen sessizce açılan altı adet çift kanatlı sürme kapı sistemi, zarif cam bina cephesine mükemmel bir uyumla yerleştirilir. Yalnızca 7 cm yüksekliğe sahip olan şık GEZE Slimdrive SL NT kapı motorları, kapı bölümlerine kompakt ve neredeyse görünmez olarak yerleştirilir ve cam bina cephesinin kesintisiz tasarımını desteklemektedir.

Fonksiyonellik ve tasarım: GEZE'nin ölçüye göre cam kapıları

Sahil Binasının cam cephesi, dıştan görünüm.

Modern mimari: GEZE sürme kapı sistemleri, Sahil Binasının cam bina cephesine mükemmel şekilde uyum sağlamaktadır.

Sahil Binasının metal ve cam konstrüksiyonunu inşa etme görevini üstlenmiş olan Avusturyalı uzman yapı şirketi Fill Metallbau, kullanılan kapı sistemlerine yönelik yüksek talepleri karşılamıştır; denize açık konumu nedeniyle, bina sıklıkla güçlü rüzgarlara maruz kaldığından, burada döner kapı çözümlerinin yerine sürme kapıların kullanılması daha avantajlı olmuştur. Aynı zamanda, sürme kapı sistemi, sahilin doğal unsurlarına ve yüksek ziyaretçi akışına dayanmak zorundaydı. GEZE Slimdrive SL NT sürme kapı motorlarına sahip altı adet yan yana konumlu sürme kapı, fonksiyon ve tasarım bakımından en uygun çözümdür.

British Airways i360, dikey bir iskeledir; West Pier üzerinde "suda yürümekten" keyif alan Victoria dönemi insanları gibi günümüz ziyaretçileri de i360 ile hayranlık içerisinde "havada yürürler". Sessiz ve etkili, dayanıklı ve tüm bunların yanı sıra Sahil Binasının cam estetiğine görsel olarak uyumlu olan doğru kapılar, projenin önemli bir parçası olmuştur.

British Airways i360'ın başkanı ve Marks Barfield Architects'in genel müdürü, David Marks

Denizcilik tarihiyle iç içe en gelişmiş mimari

British Airways i360, bir önceki West Pier ile aynı yükseklikte olmak üzere doğrudan sahilin önünde yükselmektedir. 2003 yılında yanan iskele anısına, West Pier'in iki orijinal ödeme ofisi yüksek maliyetle yeniden oluşturulmuştur. Sahil Binasının erişilebilir çatısının her iki ucunda bulunan seyir kulesinin solunda ve sağında, tarihi bilet ofisleri, bilet merkezi ve kafe olarak hizmet vermekte ve i360'ın denizcilik mirasını yansıtmaktadır. Komple camla kaplı seyir gondolu, ayrıca geçmişe yönelik bir bakış sunmaktadır. 200'e varan yolcu kapasitesiyle kabin, seyir kulesinin çelik sütunları üzerinde 138 metre yüksekliğe çıkar ve Brighton, Hove ve Manş Denizi'nin yanı sıra, halen denize manzarasını koruyan, bir zamanlar muhteşem olan West Pier'in kalıntılarına yönelik bir manzara sunmaktadır.

GEZE ürünlerinin British Airways i360'ı temsil eden bir projede kullanılmasından son derece memnunuz. Seyir kulesi, dünyanın her yerinden malzeme ve teknolojileri kullanan eşsiz bir yapıdır. i360 kesinlikle Birleşik Krallığın yeni bir sembol yapısı haline gelmiştir ve milyonlarca insana bu fantastik deneyimde rehberlik etmek üzere orada bulunan sürme kapı sistemlerimiz ile gurur duymaktayız.

GEZE Birleşik Krallık Genel Müdürü, Kaz Spiewakowski

British Airways i360'taki GEZE ürünleri

  • GEZE Slimdrive SL NT kapı motorları