Örnek çalışmalar

Bir ek sınıf terminaline yönelik GEZE sürme kapı sistemleri

Dinamik şekiller, en gelişmiş materyaller ve fonksiyonel bir estetik, İspanya'nın en önemli havaalanındaki ödüllü Madrid-Barajas havaalanı terminaline damgasını vurmaktadır. GEZE'nin otomatik sürme kapıları ve güvenlik çözümleri, tasarım konseptine mükemmel şekilde uyum sağlamaktadır.

Seçkin havaalanı mimarisi

Yeni Madrid-Barajas havaalanı terminalinin kullanıma açılmasıyla, İspanya'nın en büyük ve en önemli havaalanının geliştirilmesi on yıllık yapım sürecinin ardından nihayet sona ermiştir. İspanyol mimar Antonio Lamela ve İngiliz meslektaşı Richard Rogers'ın planlarına uygun olarak 6 milyar € maliyetle oluşturulan en gelişmiş teknolojiye sahip 120,000 m² bina, dünyanın en mükemmel havaalanı binalarından biridir.

Tavandan kapı motorlarına kadar üstün bir yapı

Seyahat eden kişilerin rahatça hareket edebildikleri geniş ve dingin bir atmosferi oluşturan dev bina kompleksi, alan konseptine uygun olarak birçok binaya ayrılmıştır. Ana terminal, çelik "ağaçlar" ile desteklenen geniş bir çatı ile kaplanan üç bölüme ayrılmıştır. Hafif, eğimli tavan yapısı, basit malzeme paleti, büyük miktarda gelen gün ışığı ve mekansal açıklık, mimariye açık bir karakter vermektedir. Kayıt masasından, bilgi sistemine, yolcu ve bagaj nakline, modern yapısı ve maksimum fonksiyonelliğiyle, teknolojiyi yüksek uluslararası standartlar ile buluşturan teknik ekipmanlar ve elbette otomatik sürme kapı sistemleri yüksek övgüyü hak etmektedir.

Hassas kapı motorları - güçlü ve görsel olarak perde arkasında

Terminallerin giriş alanları, yolcu ve ziyaretçilerin GEZE Econodrive EL-FR sürgülü kapı motorlarına sahip geniş otomatik sürme kapılar üzerinden giriş yapmasını sağlamaktadır. Güçlü, olabildiğince göze çarpmayan tahrik üniteleri, yüksek ziyaretçi yoğunluğuna sahip altyapı alanlarına yönelik olarak üretilmiştir. Geniş cam kapı kanatları, sessiz ve hassas bir şekilde hareket eder ve tüm hareket parametreleri ayrı olarak ayarlanabilir. Zarif, minimalist tasarımıyla sürme kapı sistemleri, giriş salonlarının tüm tasarımı ve renk şemasıyla uyum göstermekte, geçiş kolaylığı sağlamakta ve aynı zamanda rüzgardan koruma görevi görmektedir. Doğal olarak GEZE Econodrive EL-FR kapı motorları, ZH 1/494 ve AutSchR uyarınca tüp testine tabi tutulmuştur.

Çok amaçlı kapı sistemleri sayesinde güvenli acil çıkış yolları

Havaalanı terminalinin dış alanına açılan kanatlı kapı

GEZE yeni bina için ayrıca çok fonksiyonlu kanatlı kapılar sağlamıştır.

GEZE TSA-160 kapı motoruna sahip kanatlı kapılar ayrıca bina kompleksi boyunca kullanılmıştır. Otomatik sürgülü kapı motorları, engelsiz geçiş kolaylığı sunmaktadır ve ayrıca programlanması halinde uzun süreler boyunca açık kalabilmektedir. Acil çıkış yollarındaki kapılar, bir elektrik kesintisi yaşandığında güvenli şekilde açılabilir, bu da, acil çıkış ve kurtarma yollarının emniyet altında olduğu anlamına gelmektedir. Entegre duman dedektörü sayesinde, DIT tasarımlı TSA-160 kapı motorlarına sahip kanatlı kapılar, binanın doğal tahliyesi için bir yangın anında otomatik olarak açılmaktadır.

Madrid Havaalanındaki GEZE Ürünleri

  • GEZE Econodrive EL-FR sürgülü kapı motorları (artık GEZE portföyünde yer almıyor)
  • GEZE TSA 160 kapı motorları