Örnek çalışmalar

GEZE, Pekin Grand MOMA'da bina güvenliği sağlamaktadır

Pekin Grand MOMA, Çin'in en önemli yapılarından biridir. GEZE, yenilikçi kapı ve güvenlik teknolojileriyle kompleksin güvenliğine ve konforuna büyük katkı sağlamış ve özel tasarımlı toplam 1.600 kanatlı kapı yerleştirmiştir.

Grand MOMA: Olgular ve rakamlar

  • Tasarım ve planlama: Steve Holl (ABD)
  • 20. kattaki halka şekilli servis köprüleriyle birbirine bağlanan sekiz gökdelen
  • 220.000 m² toplam yüzey alanı
  • 135.000 m² konut yüzey alanı, 85.000 m² ofis alanı
  • 2.500 kişi için konaklama/çalışma alanı
  • 150 milyon euro inşaat maliyeti
  • Üstten montajlı kapı hidroliğine sahip 1.600 TS 5000 serisi kanatlı kapılar
  • GEZE E 250 DIT elektrikli pistonlu motora sahip 44 pencere

Kendi kapanır yangından koruma kapıları

GEZE TS 5000, uluslararası pazarda en iyi tanınan kapı hidroliklerinden biridir. Üstten montajlı kapı hidroliği, yalnızca kanatlı kapıları nazik ve güvenli şekilde kapatmasıyla değil aynı zamanda Grand MOMA'nın estetiğine mükemmel uyum sağlayan açık ve modern tasarımıyla da etkileyicidir. Bunun yanı sıra TS 5000 yangın ve duman kontrol kapılarında kullanım için onaylanmıştır ve bina güvenliğine çok önemli katkı sağlamaktadır.

Duman ve ısı tahliye penceresi motorları: Bina güvenliği ve havalandırma

Pekin Grand MOMA'nın dış görünümü.

İşlevsellik ve bina güvenliğine yönelik en yüksek talepler: Pekin'deki Grand MOMA.

Grand MOMA'daki bazı pencereler GEZE E 250 DIT elektrikli pistonlu motor ile donatılmıştır ve bunlar merkezi kontrol birimi kullanılarak açılabilir veya kapatılabilir.

Elektrikli pistonlu motor, alt asma, üst asma ve yan asma kanatları, çatı pencerelerini ve ışıklıkları elektrik kullanarak açıp kapar ve açılım menzilleri tek tek ayarlanabilir. E 250 DIT, Grand MOMA'da her gün doğal bina havalandırması sağlamaktadır. Elektrikli pencere motorları, yangın halinde dumanı ve ısıyı güvenilir bir şekilde tahliye etmek için otomatik olarak açılmaktadır.

"Şehir içinde bir şehir" için enerji verimli çözümler

Dış tesisleriyle Grand MOMA modeli.

Odak noktası: kapı teknolojisi ve bina güvenliği için özelleştirilmiş çözümler.

Grand MOMA, "şehir içinde bir şehir" olarak tasarlanmıştır. İçinde konutlar, ofisler, tiyatro, devlet binaları ve çocuk parkının yanı sıra çok sayıda restoran ve süpermarket bulunmaktadır. Kompleksin pek çok eşsiz özelliğinden biri de ekolojik ilkeler temel alınarak tasarlanmış olmasıdır. Yüzlerce metre derinlikteki büyük rezervuarlar, yüksek kuleyi hava koşullarına göre soğutmakta ve ısıtmaktadır.

Genel olarak Grand MOMA, geleneksel bir iklim kontrol sistemine kıyasla enerji birimi başına üç-dört kat fazla enerji üretmektedir. Proje, "yeşil mimari" konseptiyle Çin'de benzersizdir.

Bina güvenliğiyle uyumlu güneş perdeleme

Yüksek cephenin dış kısmı VBH güneş perdeleme ile donatılmıştır.

Güvenli ve verimli: Cephedeki güneş perdeleme iç sıcaklığı düzenlemektedir.

Bina kompleksinin dışına yerleştirilen VBH güneş perdeleme enerji verimliliğini de artırmaktadır: Dış perdeleme, binanın iç kısmının çok hızlı ısınmasını önleyerek klima ihtiyacının azalmasını sağlamaktadır. Yüksek bina cepheleri tipik olarak şiddetli rüzgarlara maruz kaldığından müşteri stabil ve sağlam bir güneş perdeleme çözümü istemiştir.

Pekin Grand MOMA'daki GEZE ürünleri

  • Üstten montajlı kapı hidroliğine sahip 1.600 TS 5000 serisi kanatlı kapılar
  • GEZE E 250 DIT elektrikli pistonlu motora sahip 44 pencere