Örnek çalışmalar

"Yeniliğin duygularla buluşması": Stuttgart ticaret fuarı için GEZE kanatlı kapıları

Yeni Stuttgart ticaret fuarı, Avrupa'daki tüm trafik taşıyıcıları için benzersiz bağlantılar ve mükemmel planlanmış bir altyapıyla 2007 yılında faaliyete geçti. GEZE, en gelişmiş kapı sistemleri ve kapı hidrolikleriyle tam bir sağlayıcı olarak yeni ticaret fuarının fonksiyonelliğine ve kolaylığına katkıda bulunmuştur.

En gelişmiş kapı sistemleri, ticaret fuarı tasarımıyla uyum halinde

Yeni ticaret fuarının bina cephesindeki cam kanatlı kapı sistemi.

Güvenli ve kolay: görünmez şekilde entegre edilen sıralı kapatma mekanizmasına sahip otomatik kanatlı kapılar. Fotoğraf: GEZE GmbH adına MM Fotowerbung © MM Fotowerbung / GEZE GmbH

Stuttgart'lı mimarlar Tobias Wulf and Kai Bierich'in planlarına uygun olarak, en gelişmiş teknolojiye sahip, ekonomik ve ekolojik açıdan çığır açan ticaret fuar alanı, toplam 100.000 m² alan üzerinde 8 salon ve kongre merkezi ile inşa edilmiştir. Bir ticaret fuarı parkı olarak yeşil tavanlı muhteşem otopark alanı, otoyol üzerine yayılır. Immobilien Zeitung (emlak gazetesi) paneli, mimari, ekonomik, yenilik ve kullanım rahatlığı bakımından projeden etkilenmiştir - yeni ticaret fuarına Immobilien-Ödülünü (Emlak Ödülü) layık görmüşlerdir. GEZE, yeni ticaret fuarı binasına, modern bina tasarımına mükemmel uyum sağlayan kompleks kapı ve güvenlik teknolojisi sağlamıştır.

Kanatlı kapılar: kaçış yollarında güvenli geçiş kolaylığı

Yangından koruma tasarımlı çift kanatlı kapılar.

Geniş, güvenli geçiş kolaylığı: yangın ve duman geçirmez kapılar olarak uygulanan otomatik kanatlı kapılar. Fotoğraf: GEZE GmbH adına MM Fotowerbung © MM Fotowerbung / GEZE GmbH

Ticaret fuarı kompleksine açılan merkezi girişler yüksek insan trafiğine hazır olmalıdır ve bu nedenle yüksek emniyet taleplerini içermektedirler. Bu nedenle, GEZE TSA 160 otomatik kanatlı kapılar salon cephelerine monte edilmiş olup kaçış ve tedarik kapıları için kompakt MA 500 yüksek performanslı kapı tutma mıknatısıyla donatılmıştır. Kapı tutma mıknatısı, kapıları kapatmadan kilitlemektedir. Tehlike anında, elektrik kesintisi yaşansa dahi kapılar hızlı ve güvenli bir şekilde açılabilmektedir. Ana salondaki merdiven boşluğu kapıları ve Uluslararası Kongre Merkezinin bina cephesi kapıları ayrıca TSA 160 tahrik ünitelerine sahip kanatlı kapılar ile donatılmıştır; bunlar, fuar ziyaretçilerine, açık ve şeffaf bir atmosfer içerisinde güvenli geçiş kolaylığı sağlamaktadır.

GEZE TS 5000 kapı hidrolikleri: kolay ve göze çarpmayan tasarım

Yangından koruma kapısındaki GEZE kapı hidroliğinin yakın plan görünümü.

Kapı kanadına görünmez şekilde entegre edilen duman dedektörüne sahip GEZE Boxer kapı hidroliği. Fotoğraf: GEZE GmbH adına MM Fotowerbung © MM Fotowerbung / GEZE GmbH

Salonların bağlantı geçişlerindeki kanatlı kapılar, T stop kayma rayına sahip GEZE TS 5000 L üstten montajlı kapı hidroliğiyle donatılmıştır. Entegre açılım sınırlandırıcısı, kapı kanadı ve kapı stoperi arasında ezilmeyi engellemekte ve güvenliği artırmaktadır. Girişler ve geçitler rahatsız edici kapı stoperleri olmadan tasarlanabildikleri için T-Stop kapı hidroliği ayrıca estetik talebi de karşılamaktadır.

Entegre duman dedektörleri üzerinden yangın önleme sonlandırması

TS 5000 ailesine ait kapı hidrolikleri ayrıca ticaret fuarı salonları altındaki tedarik ve ortam geçişlerinde bulunan çift kanatlı kapılarda da kullanılır; GEZE TS 5000 R-ISM kapı hidroliği, entegre duman dedektör bağlantı merkeziyle donatılmıştır ve bir yangın anında duman dedektörünü uyarır ve kapının kendi kendine kapanmasını sağlamaktadır. Bu, lojistik operasyonlarının aynı zamanda ticaret fuarı kompleksinin bu alanında güvenli ve eksiksiz olarak işlemesini sağlamaktadır.

Göze çarpmayan tasarımıyla çok fonksiyonlu kanatlı kapılar

Binada bulunan ahşap yangından koruma kapıları, entegre RSZ6 duman dedektörüne sahip GEZE Boxer EFS kapı hidroliğiyle donatılmıştır. Bu, yangın önleyici tedbirleri ve şık bir kapı tasarımını bir araya getirmektedir; kapı hidroliği ve kılavuz rayı, kapı kanadına görünmez şekilde entegredir ve yalnızca kapı açık olduğunda görülebilir. Duman ve ateş, GEZE duman dedektör bağlantı merkezine giden bir bağlantı üzerinden algılanmakta ve yangından koruma kapıları otomatik olarak kapanmaktadır.

En gelişmiş teknolojiye sahip ticaret fuarı projesine yönelik çok yönlü kapı sistemleri

Yeni Stuttgart ticaret fuarı, Avrupa'nın en zorlu ticaret fuarı projelerinden biridir. GEZE'nin bu fuarda uyguladığı kapı sistemleri, pencere ve güvenlik teknolojisine yönelik bina konsepti, uluslararası ziyaretçiler için maksimum kolaylık sağlamaktadır ve emniyet, fonksiyonellik ve tasarıma yönelik en yüksek talepleri yerine getirmektedir.

Stuttgart ticaret fuarında kullanılan GEZE ürünleri

  • GEZE TSA 160 otomatik kanatlı kapılar
  • GEZE MA 500 yüksek performanslı kapı tutma mıknatısı
  • T stop kayma rayına sahip GEZE TS 5000 L üstten montajlı kapı hidroliği
  • GEZE TS 5000 R-ISM kapı hidroliği
  • RSZ6 entegre duman dedektörlü GEZE Boxer EFS kapı hidroliği