Örnek çalışmalar

GEZE, Wakefield Belediye Binasında yangın önleyici tedbirler sağlıyor

En son bina teknolojisiyle Britanya bina gelenekleri: Modernleştirme, Wakefield Belediye Binasının Viktoryan estetiğine yeni bir işlevsel kalite kazandırmaktadır. GEZE UK Ltd., özel kapı ve güvenlik teknolojisiyle Belediye Binasında kolaylığı ve yangın önleyici tedbirleri desteklemektedir.

Tarihi şehir sarayında kapı elverişliliği ve güvenliği

Wakefield'in koruma altına alınmış Belediye Binası yeni görkemiyle parıldamaktadır. Yorkshire ilindeki 60.000 nüfuslu bu şehirde bulunan Belediye Binası modernleştirildikten sonra kapılarını vatandaşlara, düğünlere, resepsiyonlara ve belediye meclis toplantılarına açmıştır. Yerel idaredeki kamu görevlileri artık yeni ve daha konforlu bir ortamda çalışmaktadır. Yenileme çalışması 1880 yılında tamamlanmış Viktoryan binanın orijinal estetiğine dayandırılmıştır. Modern bina standartları iç mekanın özgün zarafetini korumak için hassasiyetle uygulanmıştır.

Cam sürme kapılar geçiş kolaylığı sunmaktadır

Daha önce giriş alanına açılan geniş açık kemerli yollara, bekleme alanı ve kişisel ofislere erişim sağlamak üzere iki adet iki kanatlı cam otomatik sürme kapı takıldı. Yeni rüzgar korumasıyla bölünen giriş alanı parlak ve şeffaf kalmaya devam etmektedir. Birleşik Krallık Eşitlik Yasası ve BS 8300 Britanya Standardına göre test edilmiş Slimdrive SL NT sürme kapı sistemlerine sahip yeni kapı çözümleri, soğuğu ve cereyanı dışarıda tutarken engelsiz geçiş kolaylığı, acil çıkış yolu emniyeti ve enerji verimliliği sağlıyor.

Özgün kapı tasarımına sahip modern yangından koruma kapıları

Yuvarlak taş kemere yerleştirilmiş otomatik cam sürme kapılar

Otomatik cam sürme kapılar, Belediye Binasının giriş alanını yepyeni şekilde bölmektedir.

Otomatik döner kapılar, her üst katın girişinde tarihsel kapı dokusuna kusursuzca uymaktadır. Bu kapılar, GEZE otomatik döner kapı motorlarının Longden Doors Ltd.'nin ustalığı ve geleneğiyle kombine edilmesinin bir Viktoryan kapı estetiğine sahip yeni, özgün tasarımları nasıl yaratılabildiğine örnek teşkil etmektedir. Ön dayanaklarıyla birlikte çatı pencereleri, ayrıca orijinallere uygun olarak yeniden oluşturulmuş ve camlı çubuklarla pencerelerin devamı olarak kapılarda uygulanmıştır. Etraftaki kapıların uygun tasarımıyla eşleşmek üzere koordine edilmiş döner kapı motorları üzerindeki pirinç kaplamalı motor mahfazaları yeni "eski" kapı tasarımını mükemmelleştirmektedir.

Çok amaçlı kapı sistemleriyle yangın önleyici tedbirler

Yangından koruma kapısı ve yangın sınır kapısı olarak tasarlanmış iki adet iki kanatlı otomatik döner kapı her üst katın ziyaretçilerine ve görevlilerine kılavuzluk etmektedir. 7 cm'lik şık tasarımdaki Slimdrive EMD-F döner kapı motorlarıyla donatılmış bu kapılar hem yangından koruma hem engelsiz erişilebilirlik sunmaktadır. Kapılar yangın halinde otomatik olarak kapanır ve güvenli bir yangın engeli sağlar. Ayrıca kapı çerçevesi ile kapı kanadı arasındaki malzemenin şişmesiyle duman gazlarına karşı güvenli bir yalıtım temin edilmektedir. Ağır ahşap kapılar 120 dakikalık yangın direnciyle yangından koruma kapıları olarak test edilmiştir ve Certifire CF 860 Onay Sertifikasına sahiptir. Servo mekanizma desteği sayesinde kapılar her durumda elle kolayca açılabilir. Açılma ve kapanma hızı veya açık tutma süresi gibi tüm hareket parametreleri kullanıcıya bağlı olarak ayrı ayrı ayarlanabilir.

En sıkı güvenlik, yangın güvenliği ve tasarım gereksinimleri

Sanatkarca tamamlanmış döner kapıların teknik işlevselliği söz konusu olduğunda "göze çarpmaz veya görünmez" özellik mimarların ödünsüz talebiydi. Giriş alanındaki cam sürme kapılarda olduğu gibi, iniş kapılarındaki kapı motorları, kapı çerçeveleri ile çatı pencereleri arasına göze çarpmayacak şekilde entegre edilmiştir. Slimdrive EMD-F güvenlik çözümü ince profiller ve geçiş kısıtı olan alanlar için mükemmeldir. Normalde kapı motorunun dışında bulunan duman detektörü tahrik kapağına entegre edilmiştir. Erişim kontrol sistemiyle yönetilen elektriksel tutucu mıknatıslar ayrıca kapı çerçevelerine tamamıyla entegre edilmiştir. Yetkili kişilere, temassız okuyucularla anahtar etiketleri aracılığıyla güvenlik açısından hassas toplantı odalarına erişim verilmektedir.