Örnek çalışmalar

GEZE acil çıkış kapılarıyla yeni Roma Yolcu Gemisi Terminali'nde acil çıkış yolu emniyeti

Civitavecchia limanındaki yeni Roma Yolcu Gemisi Terminali (RCT) lüks yolcu gemileri için özel olarak inşa edilmiştir. Yolcu gemilerine verimli bir şekilde hizmet verirken yolculara maksimum kolaylık ve güvenlik sunulmaktadır. GEZE verimli otomatik ve acil çıkış kapıları, rahat geçiş kolaylığı, acil çıkış yolu emniyeti ve engelsiz erişilebilirlik sağlamaktadır.

Verimli, rahat ve güvenli: yeni Roma Yolcu Gemisi Terminali (RCT)

GEZE otomatik kapılarla zemin kattaki ana yolcu alanına erişiniz. Fotoğraf: GEZE GmbH adına Emanuele Sardi

GEZE otomatik kapılarla zemin kattaki ana yolcu alanına erişiniz. © Emanuele Sardi / GEZE GmbH

Yolcu gemileri gittikçe daha popüler hale gelmektedir. Civitavecchia limanındaki yeni Roma Yolcu Gemisi Terminali (RCT) tatil sezonunun hemen başında faaliyete geçmiştir. Akdeniz lüks yolcu gemileri ve kara gezintisi için demirleme yeri olarak yolculara gemiye binmeden önce bile maksimum konfor sunmayı amaçlamaktadır. En büyük okyanus devleri bile kısa sürede ve verimli bir şekilde tazelenip gönderilebilmektedir.

Avrupa'nın en modern lüks yolcu gemisi terminali, adını efsanevi denizci ve kaşif Amerigo Vespucci'den almaktadır. RCT işletmeci ağı (Costa Cruises, MSC Cruises ve Royal Caribbean) 11.000 m2'lik yeni binaya 20 milyon Euro yatırım yapmıştır.

Civitavecchia'daki yeni Roma Yolcu Gemisi Terminali'ne (RCT) katkımız:

 • GEZE otomatik kapılarla engelsiz erişilebilirlik ve geçiş kolaylığı
 • AK kapı kanatlarına sahip GEZE acil çıkış kapıları sayesinde acil çıkış yolu emniyeti
 • Günlük kullanımda ve tehlike anında daha fazla kolaylık ve güvenlik için merkezi kullanımlıdır
 • Deniz taşımacılığı teknolojisi için tasarlanmıştır: tüm GEZE kapı motorları korozyona ve suya dayanıklıdır
 • İnşaat aşamasında destek: inşaat sürecine dahil olan herkesin koordine edilmesi

Otomatik kapı ürün gamıyla sağladığı geniş seçenek sunumu ve proje inşaatındaki geniş Çözüm Yetkinliği ile GEZE İtalya alt kuruluşu harika ve maliyet etkin kapı çözümleri sunmaktadır. En başından itibaren yolcuların, işletmecilerin ve terminalde çalışan herkesin ihtiyaçları planlama ve uygulama aşamasında göz önünde bulundurulmuştur. GEZE, kapı çözümlerinin hızlı ve sorunsuz uygulanmasının yanı sıra inşaata katılan tüm taraflar arasındaki iş birliğini de koordine etmiştir.

Mükemmel ayarlanmış kapı sistemleri

Yolcular için ilk temas noktası, terminalin zemin katındaki bagaj kontrol alanıdır. Ön girişteki iki kanatlı otomatik sürme kapılar yoğun şekilde kullanılır. ECdrive sistemleri, kapıların neredeyse hiç gürültü çıkarmadan otomatik olarak açılmasını ve kapanmasını sağlamaktadır ve engelsiz inşaat için idealdir. Sürme kapıların açık tutma süresi, geçen insan sayısına bağlıdır. Kapı kullanıcıları ve işletmeciler ECdrive kapı motorlarının avantajlarından faydalanmaktadır:

 • akıllı, dijital kontroller ve kendini izleyen sensörlerle engelsiz geçiş kolaylığı sağlanır
 • DIN 18650 sertifikasıyla en yüksek güvenlik standartları
 • tavizsiz güvenilirlik: fevkalade kalitesi sayesinde çok sayıda hareket çevrimi
 • ayrı ayrı ayarlanabilir hareket parametreleri (hızlanma, açık tutma süresi, açma ve kapama hızı)

Tüm GEZE kapı motorları deniz trafiğinin güçlüklerine uygun tasarlanmış olup korozyona ve suya dayanıklıdır. Elektronik bileşenlerin hepsi kapı içine gizlenmiştir. Sağlam ve göze hoş görünen sürme kapılar, denizdeki ağır rüzgar yükleri altında bile stabildir.

Stressiz kayıt: GEZE otomatik kapılarla herkes için erişim

GEZE otomatik kapılar: Genel görünüme uyum sağlayan fonksiyonellik. Fotoğraf: GEZE GmbH adına Emanuele Sardi

GEZE otomatik kapılar: Genel görünüme uyum sağlayan fonksiyonellik © Emanuele Sardi / GEZE GmbH

Terminal girişlerinde çok sayıda bagajlı yolcunun sorunsuz bir şekilde idare edilebilmesi en önemli önceliktir. GEZE otomatik sürme kapılar herkes için erişim sağlamaktadır. İlk katta 60 kayıt masası bulunmaktadır. Yolcular ve personel, ECdrive sürme kapılar sayesinde terminaldeki farklı alanlar arasında ve teras girişinde engelsiz erişilebilirlik ve geçiş kolaylığının tadını çıkarmaktadır. Kapılar, örneğin kafeteryası, barları ve VIP salonuyla rahat ve aydınlık bekleme alanına monte edilmiştir. Küçük bir müzede Civitavecchia ve Latium bölgesinin başkent Roma ile birlikte tüm Batı kültürünü şekillendiren tarihi hakkında bir sergi yine engelsiz erişimle sunulmaktadır.

AK acil çıkış kapıları: Acil çıkış yolunda maksimum güvenlik

AK acil çıkış kapıları AK acil çıkış kapıları sayesinde acil çıkış yollarında maksimum güvenlik Fotoğraf: GEZE GmbH adına Emanuele Sardi

AK acil çıkış kapıları AK acil çıkış kapıları sayesinde acil çıkış yollarında maksimum güvenlik © Emanuele Sardi / GEZE GmbH

Acil kaçış modeline, kaçış yolu fonksiyonuna sahip çok sayıda sürme kapı yerleştirilmiştir. Tehlikeli durumlarda, dönme özelliğine sahip ek kapı aksesuarları kapı kanadının manuel olarak açılabilmesine olanak tanımaktadır. Acil çıkış kapılarındaki özel döndür-bük özellikli bağlantılar maksimum açılım menzili oluşturarak terminalin mümkün olan en güvenli şekilde ve kısa sürede tahliye edilmesine olanak tanımaktadır.

Otomatik kapıların merkezi kontrolü

Merkezi kontrol sayesinde tutarlı genel bakış. Fotoğraf: GEZE GmbH adına Emanuele Sardi

Merkezi kontrol sayesinde tutarlı genel bakış. © Emanuele Sardi / GEZE GmbH

Akıllı dijital kontroller sayesinde ECdrive otomatik kapılar bina teknolojisi yönetim sistemine bağlanabilir. Kapı arızaları merkezi bir konuma bildirilebilir. Tehlike alarm sistemine ve acil çıkış yolu emniyeti sistemine bağlandıkları için tehlike anında acil çıkış kapıları tek tek veya toplu olarak uzaktan otomatik çalıştırılabilir.

Amerigo Vespucci liman terminalindeki GEZE ürünleri

 • ECdrive otomatik kapılar
 • GEZE AK Sürme kapılar Slimdrive SL-BO