Otomatik mi yoksa manuel sürme kapı mı, kapınızı planlamada doğru seçim hangisi?

Özellikle elverişli, yerden tasarruf sağlayan ve aynı zamanda şık bir çözüm istendiğinde sıklıkla sürme kapılar kullanılır. Ancak bazı durumlarda dairesel kapı, hatta döner kapı daha iyi bir çözüm olabilir: doğru kapı çözümünü bulmanızda size destek oluyoruz.

Hızlı bir incelemeyle farklı sürme kapı çeşitleri

Bavyera Mühldorf'da bulunan ALDI SÜD şubesindeki GEZE ECdrive T2

Performansla kombine edilen ince, şık tasarım: sürme kapı sistemi, Mühldorf am Inn'deki ALDI SÜD müşterileri için günde 4000'den fazla kez açılıp kapanmaktadır. © Robert Sprang / GEZE GmbH

Yangından koruma, engelsiz erişilebilirlik, elverişlilik, tasarım veya yaya trafik sıklığı – GEZE sürme kapı çözümleri tüm bu ihtiyaçlara cevap verir. Yine de, planlamacılar ve tasarımcılar, her yeni projeyle özel yapısal talepleri ele alma, en iyi kabiliyet ve işlev kombinasyonuna sahip kapı tipini seçmek zorundadır.

İç ve dış mekanlar için sürme kapı sistemleri

Emniyetle kombine edilen engelsiz erişilebilirlik ve şık bir tasarım –otomatik sürme kapılar bunu mümkün kılar. İç ve dış mekan uygulaması için GEZE sürme kapı sistemleri rahat erişim sağlayıp aynı zamanda mimarların estetik taleplerini karşılar. Acil bir durumda bile en yüksek emniyet standartları korunur. Entegre bir akümülatör, sürme kapının örneğin bir elektrik kesintisi durumunda otomatik olarak açılmasını veya kapanmasını sağlar. Ayrıca, otomatik sürme kapılar enerji verimliliği bakımından doğru seçimdir: bir yandan normal durumda hiçbir kapı açık kalmaz, diğer yandan GEZE ECdrive T2 gibi enerji tasarruflu profil sistemleri gelişmiş bir enerji dengesi sunar. Standart ürünlerimize ek olarak, size çok sayıda bireysel otomatik kayar kapı çözümleri de sunuyoruz. 

İster oda bölme paravanı, oda bölmesi veya geçidi olsun, elle yönetilebilir GEZE sürgülü kapı aksamları, iç mekan uygulamalarındaki kapıların ağır yük ve kullanım altında bile sürülerek pürüzsüzce ve sessizce açılıp kapanmasını sağlar. Optik vurgu sağlayan cam sürme kapılar gün ışığını en iyi şekilde yakalayan yüksek kaliteli mimari dokunuşlar sunarlar. Burada, en iyi şekilde işlenmiş şık sürgülü kapı aksamları esnek planlama ve tasarım özgürlüğü bakımından standartları belirler.

Sürme kapıların avantajları

GEZE sürme kapılar için genel olarak şunlar geçerlidir: ister etkileyici bir giriş ister göz alıcı bir iç mekan uygulaması olsun, elverişlilik, güvenli erişim ve tasarım söz konusu olduğunda sürme kapı sistemleri her zaman üstünlük gösterir.

GEZE sürme kapı sistemleri pek çok sektörde kullanılır

Varşova Childrenʼs Memorial Health Institute ameliyathanelerine girişteki GEZE ECdrive

Varşova Childrenʼs Memorial Health Institute ameliyathanelerine girişteki GEZE ECdrive © Łukasz Janicki / GEZE Polska

İster perakende sektörü, ister otel ve yiyecek içecek sektörü, ister kamu binalarında olsun, otomatik sürme kapılar yaklaşık yüzde 80 durumda binalara erişim sunar. Çünkü olabildiğince çok insanın mümkün olan en rahat ve güvenli şekilde bir binaya girip çıkabilmesi önemlidir. Fakat temassız kullanım ve engelsiz erişim de binaların iç uygulamalarında önemli bir rol oynar. Otomatik sürme kapılar çoğunlukla artan hijyen taleplerininolduğu alanlarda, örneğin hastanelerde kullanılır.

Apoll ürünümüz hariç, GEZE sürgülü kapı aksamları sadece bina içlerinde, özellikle ofis binalarında, ameliyathanelerde veya özel konut sektöründe kullanılır.

Üç kapı tipinin merkezi talepleri ve işlevleri

  SÜRME KAPI DÖNER KAPI DAİRESEL KAPI

Yangından koruma

Sürgülü kapı aksamları: Hayır

Otomatik sürme kapılar: Evet
Hayır

ürün seçimine bağlı olarak, buraya göz atın.

Engelsiz erişilebilirlik

Sürgülü kapı aksamları: isteğe bağlı

Otomatik sürme kapılar: Evet

Hayır Evet, ancak istisnalarla kullanım sınırlarına uyun.
Acil çıkış yolu

Sürgülü kapı aksamları: Hayır

Otomatik sürme kapılar: Evet, acil çıkış ve kurtarma yolları olarak onaylanmışsa

Manuel: Hayır

Otomatik: Sadece acil çıkış ve kurtarma yolları için (duman koruması sağlamaz): Evet, sadece katlanır kanatlı 'acil kaçış' montaj varyantı ile

Evet, çoğu dairesel kapıyla mümkündür İstisnalar burada listelenmiştir.

İç/dış kapı

Sürgülü kapı aksamları: iç mekan uygulamaları için

Otomatik sürme kapılar: Her ikisi, öncelikle dış mekan uygulamaları

Her ikisi

Dairesel kapı tipine bağlı olarak iç veya bina cephe kapıları mümkündür. Ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz:

Sabitleme sistemleri için: Tabloya göre uygulanmayan çeşitli talepler ve fonksiyonlar projeye özel olarak uygulanabilir. Lütfen bizimle iletişime geçin.
Yaya trafiği sıklığı

Sürgülü kapı aksamları: Düşük/orta

Otomatik sürme kapılar: Yüksek

Manuel: Düşük ila yüksek

Otomatik: Yüksek

Yüksek, istisnalar burada listelenmiştir.

Uygun kapı sistemleri Tek ve çok kanatlı sürme kapılar 3 ve 4 kanatlı kapı sistemleri

Tek ve iki kanatlı kapı sistemleri, sağ ve sol tek yöne açılımlı çoğu dairesel kapı tipi için mümkündür. İstisnalar burada listelenmiştir.

Kanat malzemesi ahşap/cam/metal Ahşap + cam Cam/hafif metal

Çoğu dairesel kapı türü için ahşap ve cam. İstisnalar burada listelenmiştir.

Projeniz için doğru sürme kapı sistemini bulun

Sürme kapı sisteminin yapısal taleplerinizi en iyi şekilde karşıladığını zaten biliyor musunuz? O halde öneri serimizdeki sürme kapı ürün grubumuzun özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doğru otomatik sürme kapıyı bulun

Doğru sürgülü kapı aksamını bulun

BIM ile entegre kapı planlaması

Kapılar, bina projesindeki en karmaşık bileşenler arasındadır. BIM ve ücretsiz BIM kapı objeleri konusunda size kapsamlı tavsiyeler sunuyoruz. Örneğin, GEZE sürme kapılarını çeşitli CAD sistemlerine yükleyip onları ayrı ayrı yapılandırabilirsiniz. Entegre bina projeniz için değerli bir araç.

GEZE BIM projeleri hakkında daha fazla bilgi edinin